fbpx

ДОГЛЯД ЗА ТАТУ. ПОВНА ІНСТРУКЦІЯ

03/11/2019

Такими речами як догляд за тату після сеансу не варто легковажити. Потрібно добре знати усі нюанси та етапи загоєння. Мало обрати гарного майстра та круту роботу для реалізації (хоча не менш важливо), потрібен ще й належний догляд за тату після сеансу до її загоєння, а потім і впродовж усього життя. А це вже тільки ваша відповідальність☝

Ця детальна інструкція допоможе вам знати що та коли саме робити чи не робити після тату сеансу. Отже🤓

Одразу після сеансу:

Важливо розуміти, що після сеансу шкіра на місці тату травмована і являє собою свого роду рану, тому важливо вберегти її від різного роду інфекцій та бактерій👇

  • залишайте пов’язку/плівку тільки визначений майстром проміжок часу: довше не варто – шкіра мусить дихати, менше також – їй потрібен час на регенерацію.
  • гарно промивайте тату, в тому числі одразу після зняття плівки/пов‘язки, обережно промийте (не тріть) тату теплою водою та неспіртовмісним милом (перевірте інгредієнти на наявність спирту та штучних ароматизаторів – вони можуть спалити та надміру висушити надто чутливу у цей момент шкіру) щоб забрати усі залишки шкіри та крові.
  • промокніть (не тріть) шкіру чистим паперовим рушником (звичайний може залишити на шкірі незначні ворсинки, які можуть занести бактерії, навіть якщо воно чисте). Тату має стати повністю сухим.
  • нанесіть невелику кількість рекомендованого майстром засобу для загоєння (не використовуйте свої «перевірені» засоби). Оптимальна кількість – під засобом повинно бути видно малюнок, шкіра має стати злегка волога. Принцип більше-краще тут не діє, якщо засобу буде надто багато шкіра не буде дихати, надто мало – не буде необхідного зволоження.
  • регулярно (2-3 рази на день) мийте тату повторюючи процедуру з милом, рушником та засобом для загоєння до моменту поки тату повністю не загоїться. Зазвичай цей процес займає 2-4 тижні.

Чого уникати:

  • не здирайте шкірочки, не чешіть та не тріть тату – ви можете занести інфекцію, а також зіпсувати насиченість пігменту (якщо ви віддираєте шматочки шкіри, разом з ними ви «дістаєте» фарбу, яка ще не встигла як слід закріпитись в шкірі)
  • уникайте потрапляння сонця на тату до його повного загоєння – сонце руйнує пігмент і насиченість
  • не купайтесь у ваннах, басейнах, водоймах до повного загоєння (2-4 тижні) – намагайтесь приймати душ (будь яка вода містить бактерії, а далі ви уже знаєте)
  • не носіть одяг, що щільно прилягає до місця незагоєного тату – шкіра має дихати
  • утримайтесь від занять спортом декілька днів після сеансу – організму потрібні сили на відновлення; крім того надмірне потовиділення, а якщо це заняття в залі, ще й бактерії можуть ускладнити процес загоєння
  • не ходіть у сауни, бані та не мийте тату гарячою водою – надмірне тепло викликає подразнення ще незагоєної шкіри, відкриваються пори – збільшується ризик потрапляння бактерій та втрати значної частини пігменту
  • не торкайтесь тату брудними руками – тут коментарі зайві, все та ж інфекція
  • не голіть тату щоб уникнути додаткових травмувань доки шкіра повністю не відновиться
  • не пийте алкоголь щонайменше два дні після сеансу – це пов’язано з його здатністю розріджувати кров – так тату загоюються довше і ризик інфекції збільшується.

Перший тиждень особливо важливо тримати татуювання у чистоті та слідувати усім рекомендаціями.

Як знати що тату загоїлось і можна припинити ці безкінечні процедури та обмеження? Перші три тижні – основні, тому важливо ретельно виконувати усі вищезгадані рекомендації, далі усе індивідуально. Але є досить простий тест для перевірки: закрийте очі та проведіть по тату рукою. Якщо ви не відчуєте ніяких нерівностей і дискомфорту – тату загоїлось. Якщо ж відчуваєте під пальцями навіть незначні нерівності – дайте шкірі ще трохи часу, за декілька днів повторіть тест.

Тепер основні етапи загоєння:

Перші 2-3 дні:

Місце тату червоне, набрякле та злегка вологе. Це абсолютно нормально, особливо якщо тату немаленьке. Будьте готові до дискомфортного сну перші декілька ночей – свіже тату болить якщо його торкатись, уві сні це контролювати важче. Ще один нюанс – постільна білизна. Часто рекомендують перші декілька днів спати на білизні, яку не шкода, так як вона може забруднитися кров’ю чи фарбою. Крім того, інколи трапляється так що вранці ви можете прокинутись “приклеїними” до ліжка своїм татуюванням: не віддирайте, змочуйте тканину водою доки вона сама не відстане, так ви не «дістанете» зайву фарбу із шкіри.

3-7 день:

 Воно все ще набрякле, вологе та викликає дискомфорт, але ближче до кінця тижня симптоми полегшуються (якщо ж цього не стається або є тенденція до погіршення – обов’язково зверніться до лікаря).  Починають з’являтися перші загрубілі шкірочки: ні в якому разі не здирайте та не знімайте їх, навіть якщо здається що вони от-от зійдуть самі, дайте їм це зробити самостійно. Це важливо для подальшої насиченості вашого тату – бо разом із шкірочками ви дістаєте із шкіри фарбу.

7-14 день:

На цьому етапі тату (особливо якщо воно велике) починає нестерпно чесатись. Крім того, вигляд його також бажає кращого: шкіра злазить та шелушиться. Тримайтесь: нічого не здирайте та не чешіть, це знову ж таки заради насиченості та майбутнього кольору вашого тату. Як рятуватись: зволожуйте шкіру засобом для загоєння, прикладайте холодне та відволікайтесь на цікаві справи. Ще зовсім трохи.

15-30 день:

Очікуване полегшення. В цілому тату вже має пристойний вигляд (за виключенням окремих ділянок). На цьому етапі тату ще виглядає трохи блідим, шкіра суха, злазить та інколи чешеться, тому продовжуйте наносити засіб для загоєння 2-3 рази на день, не чешіть і нічого не здирайте. Мийте тату раз на день до завершення місячного терміну.

Вітаємо! Тату загоїлось. Але це не означає що тепер можна ним не перейматись.

Є декілька правил постійного догляду, які не менш важливі:

  • перебуваючи на сонці (якщо тату не заховане під одягом) наносьте на нього сонцезахисний крем із SPF не менше 30, щоб зберегти пігмент насиченим якомога довше
  • регулярно зволожуйте шкіру: чим кращим буде стан шкіри, тим кращий вигляд матиме ваше тату
  • пийте достатньо води: причини ті ж, що і в попередньому пункті.

Все це наші поради та рекомендації, а слідувати їм чи ні – вирішувати вам 😉

 

 

Останні статті

ДЕФОРМАЦІЯ ТАТУ

ДЕФОРМАЦІЯ ТАТУ

Якщо ви вирішили зробити тату і вас хвилює питання, як тату виглядатиме зі зміною ваги та віку, вам сюди👇⠀Часом ми чуємо: «А що буде з твоїм тату, коли тобі буде 70/якщо ти завагітнієш/набереш вагу/схуднеш..» - потрібне підкреслити🤪⠀Отже, що ж буде з...

БЕЗПЕКА ТА СТЕРИЛЬНІСТЬ

БЕЗПЕКА ТА СТЕРИЛЬНІСТЬ

При виборі тату-студії та майстра варто звертати увагу не тільки на якість виконання робіт (хоча це чи не найважливіший аспект), але й на умови роботи. Так як процес нанесення тату - це свого роду травма шкіри, дотримання санітарних норм та стерильності під час сеансу...

ПЕРЕКРИТТЯ ТАТУ ТА ШРАМІВ

ПЕРЕКРИТТЯ ТАТУ ТА ШРАМІВ

Перш за все, давайте з’ясуємо 🧐Перекриття або кавер (від англ cover up) це ✔️перекриття невдалого тату або ж ✔️перекриття шраму татуюванням. ✔️ Почнемо із перекриття невдалих тату: може бути як ▪️часткове...

Pin It on Pinterest

Share This